V ranních hodinách 30. května nás autobus vyzvedl před školou a dovezl nás až před chatu Barborku, kde jsme se ubytovali. Po krátkém občerstvení a vybalení batůžků jsme se vydali zdolat nejvyšší vrchol Jeseníků. Počasí nám přálo a tak výhledy byly opravdu nezapomenutelné. Děti překvapila divoká příroda a křišťálově čistá voda. Po vynikajících borůvkových knedlících, které jsme měli na večeři, jsme se přesunuli před chatu, kde jsme až do setmění hráli zábavné hry, jež si děti samy připravily. Po bohaté snídani jsme se sbalenými batůžky vyrazili přes Vysokou Holi po hřebeni na Skřítek. Mezi největší zážitky dětí patřila přestávka na Jelení studánce, kde se děti pokropily vodou.  Viděli jsme spoustu chráněných rostlin a mohli jsme děti upozornit a názorně ukázat ničivý vliv kleče a borůvčí na krajinu. Počasí bylo ukázkové, při túře jsme zahlédli Beskydy, Orlické hory, Dlouhé Stráně, Šumperk a všechny známé okolní vrcholy. Na Ztracených kamenech děti opět okouzlil nádherný výhled. Závěrečný sestup na Skřítek nám rychle utekl a do autobusu jsme usedli unavení, ale plni dojmů a krásných zážitků.

Radka Přemyslovská a Ludmila Machalová